Refinancovanie hypotéky – Čo je refinancovanie?

Aké sú Vaše možnosti brániť sa proti vysokej úrokovej sadzbe ponúknutej bankou pri zmene fixácie? Čo je to refinancovanie hypotéky? Ako Vám v takejto situácii môže pomôcť spolupráca s maklérom?

Typická situácia, v ktorej ste sa možno tiež ocitli

Kúpili ste byt (dom) a kúpu ste financovali hypotékou. Čoskoro Vám končí pôvodná fixácia úrokovej sadzby a banka Vám na ďalšie obdobie ponúkla podstatne vyššiu sadzbu, ako bola sadzba pre prvú fixáciu. Niektoré banky sa tým snažia dohnať stratený zisk z obdobia prvej fixácie s „akciovou“ úrokovou sadzbou, na ktorú láka nových klientov. Navyše je často potrebné reagovať veľmi rýchlo – do dvoch až štyroch týždňov – aby bolo možné refinancovanie realizovať.

Máte 3 možnosti:

  1. 1. Pokračovať v hypotéke v súčasnej banke pri ponúknutej sadzbe.
  2. 2. Snažiť sa presvedčiť bankára, aby Vám ponúkli lepšiu sadzbu (to býva väčšinou veľmi náročné, pretože banky sa spoliehajú na to, že klient neodíde a uspokojí sa s ponúknutými podmienkami).
  3. 3. Využiť konkurenciu na trhu hypoték a úver refinancovať v inej banke, ktorá Vám ponúkne výhodnejšiu sadzbu.

Čo je to refinancovanie

Pri refinancovaní dochádza k splatení súčasného úveru úverom novým. Refinancovanie sa najčastejšie využíva vo chvíli, kedy sa blíži koniec fixácie hypotéky, teda obdobie, na ktoré Vám Vaša banka garantuje fixnú úrokovú sadzbu, za ktorú Vám bol úver poskytnutý. S koncom fixácie Vám Vaša banka ponúkne novú úrokovú sadzbu na ďalšie obdobie (na zvolené obdobie fixácie – štandardne 1, 3 alebo 5 rokov). V tento moment máte možnosť bez pokuty zo strany banky hypotéku refinancovať – t.j. splatiť Vašu súčasnú hypotéku novou hypotékou od inej banky, ktorá Vám ponúkne nižšiu úrokovú sadzbu.

Obráťte sa na nás pre pomoc s refinancovaním

  • • Pomôžeme Vám vypočítať, či sa Vám refinancovanie oplatí a ponúkame pomoc a bezplatný plný servis pre úspešnú a rýchlu realizáciu refinancovania Vašej hypotéky v inej banke a tým možnosť znížiť Vaše výdavky spojené s hypotékou.
  • Pre ilustráciu o koľko sa pri refinancovaní môžu znížiť Vaše zaplatené úroky a mesačné splátky, navštívte sekciu Koľko s nami ušetríte alebo použite našu hypotekárnu kalkulačku, či tabuľky splátok.
  • Ako bude spolupráca s nami prebiehať? Pre viac informácií kliknite na odkaz Ako postupovať.

© 2008 - 2009 www.VýhodnáHypotéka.sk. Všetky práva vyhradené. | Created by Jaroslav Beran