Nie ste spokojní so sadzbou, ktorú Vám Vaša banka ponúka na ďalšie obdobie?

Refinancovanie hypotéky – Prečo práve s nami?

Končí Vám už čoskoro fixácia úroku Vašej hypotéky? Nie ste spokojní so sadzbou, ktorú Vám Vaša banka ponúka na ďalšie obdobie? Pomôžeme Vám získať najnižšiu dostupnú úrokovú sadzbu, zariadime za Vás všetky formality a pomôžeme Vašu hypotéku výhodne refinancovať. To všetko rýchlo a bezplatne.

Ako je možné, že sme schopní pre Vás vyjednať lepšie úrokové sadzby ako Vy sami pri priamom jednaní s bankou?

 • Makléri, ktorí s nami spolupracujú, majú dlhoročné skúsenosti s vyjednávaním s bankmi a potrebnú znalosť ich fungovania a požiadaviek ako aj ich scoringových systémov. Orientujú sa v aktuálnych ponukách jednotlivých bánk, takže vždy dokážu vybrať a promptne pre Vás zrealizovať optimálne riešenie.
 • Naši makléri spolupracujú s takmer všetkými hypotekárnymi bankami (pozri Zoznam bánk) a môžu tak pre vás vybrať tú, ktorá v danom momente ponúkne najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu.
 • Na základe našich skúseností vieme, že pre približne 70% ľudí v podobnej situácii je nakoniec výhodnejšie hypotéku refinancovať. Priemerný rozdiel v úrokovej sadzbe medzi novou hypotékou a pôvodnou bankou navrhnutou re-fixáciou predstavuje zhruba 0,5%, často dokonca aj viac (čo pri hypotéke € 100 000 na 25 rokov, predstavuje o € 2473 viac na úrokoch za prvých 5 rokov a o € 30,20 vyššiu mesačnú splátku* - pozri tiež sekciu Koľko s nami ušetríte).
             *) Pozn.: Výpočet pre zvýšenie úrokovej sadzby zo 5,5% na 6,0% p.a.

Aké výhody pre Vás plynú z takéhoto postupu a aké s tým budete mať náklady?

Nižšia výsledná úroková sadzba z Vašej hypotéky

Minimum dodatočnej administratívy pre Vás:

 • Nová banka zvyčajne akceptuje pôvodný znalecký posudok, prípadne použije vlastné zjednodušené ocenenie
 • Maklér za Vás zariadi väčšinu formalít (vyjednávanie s bankami, znalecký posudok (v prípade potreby), zápis do registra nehnuteľností a pod.)

Žiadne (resp. minimálne) dodatočné náklady pre Vás:

 • Províziu makléra platí nová financujúca banka
 • Pri splatení pôvodnej hypotéky v dobe zmeny fixácie úroku pôvodná banka neuplatňuje poplatok/pokutu za predčasné splatenie úveru
 • Nová hypotekárna banka odpustí/zníži poplatok za vybavenie hypotéky, pretože sa jedná o jednoduchý, už dopredu pripravený obchodný prípad.

Vybavíme formality, promptne a bez námahy pre Vás zrealizujeme refinancovanie

 • Pri vybavovaní hypotéky, resp. jej refinancovania, sa oplatí využiť služby makléra. Maklér má potrebnú znalosť fungovania a požiadaviek jednotlivých bánk a ich scoringových systémov a jeho účasť tak zvyšuje pravdepodobnosť úspechu pridelenia hypotekárneho úveru a urýchli jeho vybavenie. Orientuje sa v aktuálnych ponukách jednotlivých bánk, takže vždy dokáže vybrať a rýchlo zrealizovať pre Vás optimálne riešenie.
 • Maklér za Vás zariadi formality – nový znalecký posudok (v prípade potreby), zápis do katastra nehnuteľností, vyjednávanie s bankami a pod.
 • Pozri tiež článok Hypotekárni makléri šetria čas i námahu na servri tvojdom.sk.

© 2008 - 2009 www.VýhodnáHypotéka.sk. Všetky práva vyhradené. | Created by Jaroslav Beran